Technologie stosowane w firmach produkcyjnych

Firmy produkcyjne inwestują potężne pieniądze w swoją działalność. Majątek rynkowych gigantów często oscyluje w granicach milionów złotych. To, jak branża produkcyjna radzi sobie z rosnącą konkurencyjnością i wymaganiami klientów zależy często jednak od zastosowanych technologii a tych, co można zauważyć, jest znacznie więcej.

Wszechobecna komputeryzacja

Okazuje się, że działalność większości firm produkcyjnych opiera się na technologii komputerowej. Sterowanie parkiem maszynowym daje możliwość wdrażania „szczupłego zarządzania”, które stanowi fundament nowoczesnego biznesu.

Nie można zapominać oczywiście również o transporcie

A dokładniej o transporcie bliskim. Co jednak rozumiemy pod tym pojęciem? Jak sama nazwa wskazuje chodzi o nic innego jak przewożenie ludzi, oraz materiałów na obszarze niewielkich odległości. Urządzenia transportowe, które są do tego celu niezbędne to:

  • żurawie

  • podesty ruchome

  • dźwigi

  • układnice magazynowe

  • a także suwnice

O tym jak działają poszczególne z tych maszyn można dowiedzieć się tutaj – www.panda.pl.

My tymczasem skupimy się teraz na tym, czego oczekują nowocześni klienci. To wyjaśni skąd ten nagły popyt na rozwój w strukturach wszystkich firm produkcyjnych, niezależnie od branży w jakiej działają.

Szybka realizacja usług – bez maszyn i pomocy urządzeń transportowych byłoby to niestety niemożliwe. Potencjalny klient doskonale zdaje sobie sprawę z konkurencyjności rynku i jest pod względem czasu realizacji zlecenia niezwykle wybredny. Nikt nie chce czekać, a dla producentów jest to poważna barierą, w której pokonanie niejednokrotnie muszą inwestować. Oto wypowiedź jednego z nich:

„Dawniej moja firma prosperowała naprawdę dobrze. Byłem liderem w swojej branży i konkurenci nie byli w stanie mnie doścignąć. Mijały lata a ja zacząłem obserwować coraz mniejsze obroty. Wydawało mi się, że to ogólna stagnacja rynku, która minie. Ona jednak nie mijała a ja zacząłem mieć coraz poważniejsze problemy z płynnością finansową. Po kontakcie z doradcą dowiedziałem się, że rynkowi rywale jednak mnie prześcignęli. Zainwestowali w nowoczesną technologię, która daje im możliwość tańszej, szybszej i efektywniejszej pracy. Zadłużyłem się, zmodernizowałem firmę, wdrożyłem ideę Lean Management i znów jestem na wyżynach”

Niska cena – a przynajmniej optymalnie niska cena. Nie chodzi o to, aby oferować produkt warty 30 zł, za 10 zł – to sprzeczne z zasadami zdrowej konkurencyjności. Ważniejsze jest to, żeby stawek nie zawyżać, bo wówczas można już tylko liczyć dni do rychłego bankructwa.

Dobra jakość towarów – tanio i dobrze? Wydaje się niemożliwe, ale okazuje się, że wbrew pozorom jest zupełnie odwrotnie. Nie trzeba chyba przypominać, że wszystko to właśnie za sprawą minimalizowania kosztów, korzystania z wewnętrznego parku maszynowego i nowych technologii?

Ci, którym naprawdę zależy na dynamicznym progresie potrafią inwestować nawet we własne prototypownie!

Zatrudniają wykwalifikowanych pracowników i kupując sprzęt wart kilkadziesiąt tysięcy złotych a wszystko po to, aby zwiększyć sprzedać i promować swoją markę od jak najlepszej strony.