Technologie a przedsiębiorczość

Implementacja nowoczesnych technologii w biznesie

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w biznesie jest w zasadzie obowiązkowym elementem działania. Przedsiębiorczość wymaga bowiem ciągłych zmian, wyprzedzania konkurencji i pozostawiania na bieżąca w nowych trendach. Wielu przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę, dlatego często nowe technologie bywają implementowane do biznesu. Oto przykłady przedsiębiorczego wykorzystania nowych technologii.

Uber dostawcą jedzenia

Źródło zdjęcia: www.uber.com

Uber to firma, która zajmuje się przewozem pasażerów, zaś zapłata za przejazd odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej i nie wymaga posiadania środków finansowych, również zamówienie samochodu odbywa się za pośrednictwem aplikacji.

Już podstawowa działalność Ubera jest innowacyjna, na tle konkurencji. Teraz Uber chce również wprowadzić podobną usługę, która jednak będzie zakładała dostawę jedzenie z wybranej restauracji do zamawiającego.

Aplikacje mobile to tylko jeden z przykładów implementacji nowoczesnych technologii w biznesie, podstawą przedsiębiorczej postawy jest wszak wymyślenie własnych rozwiązań i zastosowań dla nowopowstajacych technologii – to właśnie pozwala zdystansować konkurencję i jest podstawą przedsiębiorczego myślenia.