Technologie 3D w biznesie

Różne znaczenie technologii 3D

Niegdyś dla wszystkich oczywistym było, że technologia 3D to rozwarstwiony obraz w kilku kolorach, który po nałożeniu okularów staje się przestrzenny, dziś jednak nie jest to już tak oczywiste, bowiem technologią 3D nazywamy również drukarki, które umożliwiają tworzenie przestrzennych modeli. Technologia trójwymiarowa zarówno w jednym, jak i drugim przypadku znajduje jednak szerokie zastosowanie w biznesie.

Wykorzystanie 3D w budowie stron internetowych

W technice 3D niekiedy przygotowywane są strony internetowe przeznaczone do promowania eventów czy prowadzenia akcji promocyjnych. Twórcy strony rozdają potencjalnie zainteresowanym klientom specjalne okulary 3D, dzięki którym mogą oni zobaczyć przestrzenną wersję obrazu przygotowanego w technice anaglifowej, czyli zbudowanego z niebiesko-czerwonych linii.

Wykorzystanie 3D w architekturze

To już zupełnie inny rodzaj 3D, a mianowicie drukarka, która umożliwia stworzenie idealnego modelu na podstawie zadanego jej schematu. Może to być doskonałe narzędzie, które znacznie obniży koszty i przyśpieszy czas powstania makiet projektów.