Stylizacje biznesowe – jak wyglądać modnie

Biznesowy dress code

Prowadzenie własnego biznesu to spore wyzwanie. W większości przypadków na tych kierowniczych stanowiskach są zatrudniani mężczyźni, jednak ta tendencja z roku na rok zaczyna ulegać zmianie. Nie zmienia to faktu, że bardzo często to właśnie noszony przez nas strój określa naszą osobowość i umiejętności. Pracując w dużych korporacjach chcemy zatem prezentować się elegancko, schludnie i wiarygodnie. Z tego względu w wielu formach obowiązuje tak zwany dress code.

Czym w zasadzie jest dress code?

Najprościej rzecz ujmując jest to etykieta stroju. Oznacza to swoiste reguły i zasady dotyczące ubiory stroju służbowego. Jeśli zatem zależy nam na dobrej prezentacji swojej osoby w biurze czy na spotkaniu biznesowym, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na skompletowanie odpowiedniej garderoby.

Jak dobrać strój do pracy?

Otóż strój powinien być dopasowany do bardzo wielu czynników. Musimy wziąć pod uwagę takie kryteria jak:

  • stanowisko

  • polityka firmy

  • oczekiwania przełożonego

Wpływ psychologii

Według przyjętych badań to właśnie nasz wygląd decyduje o tym, jak zostaniemy odebrani przez inną osobę. W pełni określa to powiedzenie „ jak Cię widza, tak Cię piszą”. Pracownicy biurowi stają się niejako wizytówką przedsiębiorstwa, dlatego dress code ma tak szerokie zastosowanie w budowaniu wizerunku.

Kilka praktycznych wskazówek

Wybór stroju służbowego wcale nie jest takim prostym zadaniem. Przed podjęciem decyzji warto posłużyć się kilkoma cennymi wskazówkami. A mianowicie:

  1. Nie powinno się przesadzać z biżuterią.

  2. Postaw na prosty krój, który przy okazji ukryje wszelkie mankamenty naszego ciała.

  3. Dobieraj stonowane zestawy kolorystyczne.

  4. Poszukaj eleganckich i jednocześnie wygodnych butów.

Jakie buty kupić do pracy w biurze?

Wybór butów na spotkanie biznesowe, to spore wyzwanie, w szczególności dla kobiet. Szeroki wybór takiego eleganckiego obuwia znajdziemy chociażby na tej stronie – buty . Ważne, aby jak najlepiej pasowały do całego stroju. Jeśli chcemy wyglądać profesjonalnie, to powinniśmy wybrać klasyczne czarne szpilki. Nie tylko będą one pasowały niemal do każdego zestawu ubrań, ale jednocześnie sprawiają, że nasz sylwetka wygląda na smuklejszą.

Na spotkanie służbowe

Szpilki to najczęściej wybierane buty na różnego rodzaju spotkania służbowe. Jednak istnieją także inne buty, które dobrze się w takiej sytuacji sprawdzą. Coraz popularniejszymi butami wybieranymi przez bizneswoman są botki na obcasie. To właśnie obcas powoduje, że kobieta w takich butach prezentuje się dostojniej.

Więcej niż jedna para

Stylizacji służbowych powinniśmy mieć w swojej garderobie przynajmniej kilka. Dlatego jedna para klasycznych szpilek może nie wystarczyć. Nie tylko te w odcieniu czerni mogą się prezentować elegancko. Spokojnie możemy także zakupić takie w kolorze czerwonym, granatowym czy nude.