Obsługa księgowa – jak wybrać

Zastanawiasz się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej? To chyba nie jest aż tak skomplikowane, jednak trzeba się o tym przekonać na własnej skórze. Faktycznie w momencie, gdy mamy tylko kilka dokumentów do rozliczenia i co za tym idzie minimum formalności własna firma wydaje się być prosta w obsłudze. Dotyczy to także księgowości, którą początkowo możemy sami prowadzić. Jednak w momencie, gdy nasz biznes zaczyna się rozwijać, rozszerzamy ofertę o nowe usługi, pozyskujemy nowych klientów a także zatrudniamy pracowników, ilość formalności zaczyna nas przytłaczać.

Jak zagospodarować czas?

Własna firma nie powinna angażować przedsiębiorcy aż tak bardzo. Dużo lepszym pomysłem niż zajmowanie się sprawami rachunkowymi, jest na przykład szukanie nowych partnerów biznesowych, pozyskiwanie środków inwestycyjnych czy zdobywanie nowych klientów. Z tego powodu zatrudnienie zewnętrznego księgowego wydaje się być trafionym pomysłem.

Na pełen etat

Zatrudnienie osoby do księgowości na pełen etat jest szczególnie opłacalne w przypadku dużych firm. Głównie z tego powodu, że ilość jego obowiązków w takich przedsiębiorstwach jest wyjątkowo rozbudowana. Mowa tu między innymi o wystawianiu faktur, obsłudze kadrowo-płacowej czy prowadzeniu księgi rozchodów i przychodów.

Dla kogo biuro rachunkowe?

Z takiej opcji zdecydowanie częściej korzystają niewielkie firmy, których sprawy księgowe nie wymagają aż tak wielu czynności. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej opłacalne finansowo. Zajmują się oni wystawianiem faktur, sporządzaniem rozliczeń podatkowych oraz doraźnymi poradami księgowymi.