Internetowa księgowość dla projektantów wnętrz.

 

Księgowość online już od jakiegoś czasu zyskuje w Polsce na popularności. www.Dom-Art.eu to firma z zasadami, która zna zasady działania takich usług. Coraz więcej właścicieli firm projektujących wnętrza zgadza się właśnie na tą formę współpracy oraz prowadzenia rachunkowości. Jak się okazuje już co piata firma korzysta właśnie z księgowości internetowej. Ceniona jest przede wszystkim za wygodę oraz szybkość działania. Zdarzają się jednak osoby, które twierdzą, że nic nie zastąpi księgowej na etacie lub powierzania obowiązków prowadzenia księgowości dla biur rachunkowych. Kto ma zatem rację i co lepiej wybrać? Jeśli już koniecznie się chce postawić na księgowość wirtualną, to czy będzie to korzystne akurat dla firmy projektowej?

Udzielają porad osobom posiadającym firmy dekorujące wnętrza.
Firmy dekorujące wnętrza.

Internetowe serwisy księgowe stale się powiększają, rozszerzając swoją działalność. Dzieje się tak głównie dzięki ułatwionemu dostępowi przedsiębiorców do internetu jest to kusząca oferta dla architektów wnętrz. Teraz gdy każdy ma połączenie z siecią, ta dziedzina zwiększa zainteresowanie większej ilości dekoratorów z własną działalnością gospodarczą jeszcze choćby dwa lata temu. Wiąże się ona w dużej mierze z samodzielną księgowością.
Wybierając portale księgowe są do wyboru przynajmniej trzy rodzaje. Jedne dają możliwość
prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, kolejne pozwalają na wgląd do danych księgowych i przesyłają dokumenty przez internet. Jeszcze inne prowadzą pełną księgowość w internecie Na wielu z nich możliwy jest również kontakt z ekspertem, który drogą internetową podpowie , jakie rozwiązania będą optymalne właśnie dla firmy, która zajmuje się aranżacją wnętrz.

Działanie tego typu serwisów jest bardzo proste. Wystarczy, że architekt założy własne konto, a następnie się zaloguje. Akceptacja regulaminu serwisu jest wtedy niejako zawarciem umowy. Dekorator wnętrz wprowadza wszystkie wymagane dane, a system na ich podstawie generuje deklaracje podatkowe bądź wystawia faktury. To właśnie na podstawie tych danych konsultanci dokonują wszelkich podsumowań oraz wyliczeń, a następnie udzielają porad osobom posiadającym firmy dekorujące wnętrza.

Księgowość wirtualna skierowana jest przede wszystkim do małych przedsiębiorstw dekoratorskich, które nie zatrudniają pracowników, jeśli projektujemy wnętrza sami to dobra opcja. Przeważnie są one zalecane dla firm jednoosobowych, jakie prowadzą po części samodzielną księgowość. To właśnie właściciele firm prowadzą księgowość przy jednoczesnym wykorzystaniu serwisów księgowych online. Należy więc pamiętać, że serwis nie zrobi całej pracy za architekta czy dekoratora wnętrz. Nie ma też raczej mowy aby wykorzystać go w wielkich firmach, gdzie w grę wchodzą skomplikowane rozliczenia rachunkowe. W przypadku dużych firm konieczność skierowania kroków do księgowej jest bezdyskusyjna, więc największa wada księgowości online to brak uniwersalności.