Gdzie pracę znajdują absolwenci finansów i rachunkowości

Studiowanie kierunków ekonomicznych, takich jak na przykład finanse i rachunkowość, nie gwarantuje pewnej pracy, pozwala jednak na zdobycie umiejętności niezbędnych przede wszystkim w zawodzie księgowego. Tego rodzaju fach, jeśli absolwent ma wystarczającą ilość szczęścia oraz determinacji, może okazać się bardzo opłacalny.

Księgowi znajdują zatrudnienie w różnego rodzaju podmiotach gospodarczych. Część z nich decyduje się związać swoją drogę zawodową z konkretną firmą, ubiegając się o stanowisko głównego księgowego, dbającego o sprawy finansowe jednego przedsiębiorstwa.

Inni wybierają zawód specjalisty zatrudnionego w biurze rachunkowym, takim jak to ze strony  – biuro rachunkowe kraków. To właśnie ta druga opcja wydaje się być szczególnie interesująca. Poniżej znaleźć można opisy doświadczeń osób zatrudnionych w tego rodzaju podmiotach, które stanowić mogą najlepszy dowód na potwierdzenie tej tezy.

Praca w biurze rachunkowym jest bardzo rozwijająca.

Maria zdecydowała się na pracę w biurze rachunkowym po zakończeniu współpracy z dużą firmą działającą w branży transportowej.

Piętnaście lat pracowałam w jednej firmie na stanowisku głównej księgowej. Ciężko uznać tego rodzaju sytuację za bardzo rozwijającą, była ona jednak na swój sposób bezpieczna. Po tym, jak mój był pracodawca ogłosił upadłość, zostałam zmuszona do poszukania innego zajęcia.Na rozmowę kwalifikacyjną w biurze rachunkowym namówił mnie syn. Ja trochę się tego obawiałam, bo tego typu miejsca kojarzyły mi się z młodymi, dynamicznymi ludźmi, którzy podchodzą do księgowości nieco inaczej niż moje pokolenie. Jednak tego rodzaju rozmyślania okazały się nie mieć żadnego uzasadnienia. Niespodziewanie dostałam pracę i uświadomiłam sobie, że moje doświadczenie przydaje się również w nowoczesnym biurze rachunkowym! Pracuję tam już dwa lata i czuję, że sama zdobyłam wiele nowych umiejętności. Absolutnie nie czuję, abym stała w miejscu pod względem zawodowym, co zaczyna mi się coraz bardziej podobać.

W czasie pracy w biurze rachunkowym zmierzyć się trzeba z wieloma problemami.

Karolina w czasie studiów cechowała się bardzo dużą ambicją. Kiedy trafiła do pracy w biurze rachunkowym, nie przeraziły ją przedstawiane przez koleżanki problemy, z jakimi przyjdzie jej się zmierzyć. Czuła się wręcz podekscytowana.

Według mnie nie ma problemów nie do rozwiązania. Dotyczy to również spraw księgowych, które tylko z pozoru wydają się być nudne czy jednoznaczne. Wielu naszych klientów obawia się podejmować poważniejsze decyzje księgowe, ponieważ nie są oni pewni, czy tego typu działania są zgodne z prawem. Moim zadaniem jest upewnienie ich w słuszności swoich poczynań oraz zagwarantowanie najlepszego rozwiązania danej sytuacji. Jako że uwielbiam tego rodzaju wyzwania, w swojej pracy czuję się jak ryba w wodzie!

Różnorodność klientów biur rachunkowych sprawia, że nie ma czasu na nudę.

Jacek marzył o karierze bankowca, jednak rzeczywistość zweryfikowała jego oczekiwania. Po ukończeniu studiów musiał szybko znaleźć stałą pracę. Udało mu się otrzymać etat w biurze rachunkowym. Czy żałuje tej decyzji zawodowej?

Na początku praca w branży stricte księgowej nieco mnie nudziła, jednak po pewnym czasie uświadomiłem sobie, że może być ona niezwykle ciekawa. W swoim biurze rachunkowym mam „pod opieką” kilkoro klientów, działających w różnych branżach. Każdy z nich boryka się z nieco innymi problemami oraz oczekuje ode mnie czegoś innego. Taka różnorodność sprawia, że czuję się w swojej pracy coraz lepie i nie żałuję, że nie wyszło mi w branży bankowej.