Czym powinna kierować się firma szukająca usług zewnętrznych

Przedsiębiorstwa oferują swoje usługi nie tylko indywidualnym konsumentom, ale również innym firmom. Współpraca między różnorakimi podmiotami gospodarczymi nie jest niczym dziwnym, a bywa wręcz wskazana.

Firmom szukającym usług podmiotów zewnętrznych zależy nie tylko na poziomie wykonania owych usług, ale również ich cenie. Celem powstania firmy jest przecież zarabianie, nie może więc ona pozwolić sobie na bezsensowne wydawanie pieniędzy na usługi zbędne czy niepotrzebne.

Zapytaliśmy kilkoro przedsiębiorców, w jaki sposób wybierają oni różnorodnych podwykonawców i czy są zadowoleni z dotychczasowej współpracy z nimi. Oto najciekawsze odpowiedzi.

Współpraca z biurem rachunkowym powinna zostać gruntownie przemyślana.

Witold posiada niewielką firmę specjalizującą się w handlu sztucznymi choinkami. Może się wydawać, że takie przedsiębiorstwo działa jedynie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, jednak to nieprawda. Kwestie księgowe w firmie Witolda muszą być kontrolowane przez cały rok.

  • Długo zastanawiałem się, jak rozwiązać kwestię rozliczeń i składania zeznań podatkowych przez moją firmę. Zatrudnienie księgowej wydało mi się nieopłacalne, dlatego rozpocząłem poszukiwania odpowiedniego biura rachunkowego. Zajęło mi to dość dużo czasu, ale w końcu się udało i jestem bardzo zadowolony z naszej współpracy.

Usługi prawne proponuje wiele kancelarii, jednak warto wybrać tę z odpowiednią specjalizacją.

Andrzej jest właścicielem firmy transportowej. Radzi sobie na rynku całkiem nieźle, ale zawsze przerażały go wszelkie sprawy związane z kwestiami prawnymi – międzynarodowymi zasadami czy cłami.

  • Doszedłem do wniosku, że nie obejdę się bez pomocy radcy prawnego. Nie chciałem jednak wybierać pierwszej lepszej kancelarii, więc zwróciłem się do fachowców wyspecjalizowanych właśnie w temacie logistyki oraz międzynarodowego transportu. Dzięki nim jestem spokojny o prawny aspekt mojej działalności.

Firma działająca na rynkach zagranicznych nie może obejść się bez wsparcia tłumaczy.

Magdalena wraz ze swoim wspólnikiem prowadzi firmę handlową. Kilka lat temu zdecydowali się wejść ze swoim towarem również na rynek niemiecki.

  • Trochę obawiałam się tego, czy ekspansja zagraniczna będzie dla naszej firmy opłacalna, ale mój wspólnik przekonał mnie, że czasem warto zaryzykować. Jednak do współpracy z niemieckimi kontrahentami postanowiłam się bardzo dobrze przygotować. Absolutne niezbędne stało się wykonanie tłumaczeń (również poświadczonych) wielu dokumentów, w czym pomogło nam to biuro tłumaczeń –  interpreti.pl/tlumaczenia-poswiadczone. Współpracujemy z nim do dziś, bo wiemy, że w jakości ich usług możemy być całkowicie pewni.

Podwykonawcy wspierający utrzymanie porządku w firmie powinni być odpowiednio wynagradzani.

Zbigniew prowadzi niewielkie biuro księgowe, i nie dość, że sam świadczy usługi dla innych podmiotów, to na dodatek wynajmuje zewnętrzne firmy, na przykład do sprzątania.

  • Ja oraz moi pracownicy bardzo cenimy sobie porządek, dlatego zależało nam znalezieniu sprawdzonej firmy sprzątającej. Nie jest ona może najtańsza na rynku, ale uważam, że za wysoki poziom świadczonych przez nią usług należy się nawet dość wysokie wynagrodzenie!