Czy kredyt na suwnicę bramową jest dobrym pomysłem?

 

Jeżeli chce się kupić suwnice bramową to trzeba się liczyć z dużym wydatkiem. Nie ma znaczenia czy skorzysta się z Panda , czy też wybierze ofertę innej firmy. W każdym przypadku jest to duży wydatek. Nie każdy przedsiębiorca może sobie na to pozwolić. Skoro suwnica bramowa jest tak droga, a jednocześnie potrzebna, to może warto wziąć na nią kredyt? Temu tematowi poświęcony jest ten artykuł.

 

 

Suwnica bramowa a kredyt

Takie rozwiązanie ma wiele zalet:

  • Można od razu kupić sprzęt, dzięki czemu firma szybciej się rozwija.
  • Nowa suwnica bramowa nie jest dużym obciążaniem dla budżetu, a koszty z nią związane rozciągają się dosyć mocno w czasie.
  • Suwnica bramowa na budowie i magazynie.
    Suwnica bramowa na budowie.

    Rozwój firmy pozwoli na zwiększenie zysków, dzięki czemu kredyt może być nawet niezauważalny.

 

Oczywiście takie rozwiązanie ma też swoje wady. Kupując suwnicę bramową na kredyt musimy go spłacać. Wszystkie kłopoty finansowe w przyszłości będą po pierwsze bardziej dotkliwe (bo musimy dodatkowo spłacać kredyt), a po drugie będą znacznie bardziej stresujące, co przełoży się tez na naszą wydajność w pracy.
Wiele osób może też pochopnie kupować suwnice, ponieważ uzyskanie kredytu często jest bardzo łatwe. Niestety takie postępowanie jest bardzo nierozsądne i może doprowadzić do bardzo słabej kondycji finansowej firmy w przyszłości.
Dlatego o ile same kredyty nie są niczym złym i mogą w przyszłości bardzo pomóc, to trzeba pamiętać by brać je z głową.