Czego uczy kurs coachingu? Sprawdź i się przekonaj

Coaching stal się dziś bardzo popularną usługą. Coraz więcej osób chce pracować nad swoim rozwojem pod okiem wykwalifikowanego trenera. Dlatego też zawód coacha robi się atrakcyjnym elementem rynku pracy – mówią eksperci ze szkoły wszechnica.uj.pl , która organizuje kursy coachingu cieszące się ogromną popularnością. Czy warto iść na taki kurs? Kto na nim skorzystać? Czego w ogóle może nauczyć kurs coachingu?

Kursy coachingu cieszą się ogromną popularnością.

 

Kto może zostać coachem? Zawód ten nie stawia przed adeptami żadnych wymagań – możesz nie mieć żadnego kierunkowego wykształcenia, ale jeśli znajdziesz klientów zaczniesz pracować jako trener. Co nie oznacza, ze polecamy takie postępowanie, bo jednak kurs coachingu może się przydać. Rzecz jasna to tylko element sukcesu, bo w pracy trenera liczy się tez jego osobowość i umiejętność nawiązania kontaktu z klientem. Ale dobry kurs coachingu z pewnością pozwoli rozwinąć te cechy.

 

 

Warto przy tym pamiętać, że kurs coachingu to nie sa studia – to jedynie kształcenie pod kątem konkretnego zawodu. Sama praca trenera nie wymaga posiadania tytułu magistra, ale większość coachów ma wykształcenie wyższe i sporą praktykę zawodową w innej dziedzinie, zanim zajęli się praca trenera Zazwyczaj na kursy coachingu trafiają ludzie związani z branżą marketingową, ale też psycholodzy czy pedagodzy, bo dobry nauczyciel z pewnością ma potencjał, by zostać znakomitym terenem, gdyż te profesje mają ze sobą bardzo wiele wspólnego i wymagają bardzo podobnego zestawu umiejętności, by dobrze wykonywa swoją pracę. Wielu pedagogów może więc zostać znakomitymi trenerami i zmienić swoje życie zawodowe.